Nowe kierunki podróży z Dworca Lublin od 2 marca br. (sobota)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami stale rozszerza się oferta przewozowa kierunków z nowego Dworca Lublin. Od jutra tj. 2 marca br. pasażerowie dojadą do kolejnych pięciu miejscowości.

Nowe kierunki na dworcu Lublin pojawiają się sukcesywnie od momentu otwarcia Dworca Lublin. W lutym, nowi przewoźnicy wyruszyli m.in. do Warszawy, Przemyśla, Nowego Dworu Mazowieckiego czy Odessy. Od soboty 2 marca br. pasażerowie z nowego dworca będą mogli podróżować na południe Polski, do miejsc stanowiących liczne cele, a mianowicie Muszyna, Ostrowiec Świętokrzyski, Polańczyk, Szczawnica i Ustrzyki Dolne.

Poza dodatkowymi kierunkami, czyli możliwością dojazdu do nowych lokalizacji, obsługą komunikacji zamiejskiej objęte zostaną przystanki, których udostępnienie dla komunikacji zamiejskiej stanowi efekt rozmów z przewoźnikami, podjętych na etapie dyskusji o przeniesienie funkcjonalności dworcowej w nową lokalizację. Przewoźnicy mogą i będą zatrzymywać się w kompleksie przy ul. Głębokiej tj. zespoły Pana Tadeusza, Park Akademicki oraz Wiercieńskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, np. studenci czy pracownicy podróżujący z tych kierunków, mogą dotrzeć bezpośrednio do ul. Głębokiej, bez konieczności jazdy na dworzec.

Po uwzględnieniu marcowej zmiany, z dworca Lublin realizowanych będzie ponad 200 kursów w 41 kierunkach, co stanowi blisko 40% dostępnego potencjału całego rynku krajowego. A już wkrótce z Dworca Lublin odjeżdżać będzie 60 proc. przewoźników z całego rynku krajowego w ok. 70 kierunkach.